Nowe

Najnowsze produkty w sklepie

Dąb

56.00 zł
oak Borowik
56.00 zł

Dąb (Quercus L.) – rodzaj drzew, rzadziej wysokich krzewów, zaliczony do rodziny bukowatych (Fagaceae Dumort.). Należy do niego ok. 200 gatunków występujących prawie wyłącznie w strefie umiarkowanej półkuli północnej oraz w wyższych partiach gór strefy tropikalnej. Najdalej na południe występują na Wyspach Sundajskich. Gatunkiem typowym jest Quercus robur L.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/D%C4%85b
Autorzy zdjęć:
1. Antranias public domain
2. Pete Anderson copyright freeimages.com
3. Hans Braxmeier
public domain

Stan na magazynie: wysoki

Wierzba

49.50 zł
willow Zielony las
49.50 zł

Wierzba biała, w. srebrna, w. pospolita (Salix alba L.) – gatunek drzewa należący do rodziny wierzbowatych. Rodzimym obszarem jej występowania jest Europa, Azja i Afryka Północna (Algieria, Maroko), rozprzestrzenia się też gdzie indziej. Nie występowała w Skandynawii, Irlandii i Szkocji, ale została tam sprowadzona i jest sadzona jako roślina ozdobna. W Polsce pospolita na całym terytorium. Zazwyczaj rośnie na brzegach rzek, przy rowach bądź innych miejscach o bardzo wilgotnym podłożu.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wierzba_bia%C5%82a
Autor zdjęcia: André Karwath copyleft CC BY-SA 2.5

Stan na magazynie: wysoki

Wiśnia

99.99 zł
cherry Zielony las
99.99 zł

Wiśnia (Cerasus Mill.) – rodzaj roślin należący do rodziny różowatych (Rosaceae). Występuje w około 60 gatunkach w strefie umiarkowanej półkuli północnej, głównie we wschodniej Azji. W Polsce w stanie naturalnym występują tylko dwa gatunki wiśni: wiśnia karłowata, rosnąca na wyżynach południowych, prawnie chroniona, oraz czereśnia ptasia, zwana trześnią.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wi%C5%9Bnia 
 

Stan na magazynie: wysoki

Euterpa warzywna

100.00 zł
acai Borowik
100.00 zł

Euterpa warzywna, warzywnia warzywna (Euterpe oleracea) – gatunek z rodziny arekowatych (palm). Pochodzi z terenów tropikalnych Ameryki Południowej, ale został szeroko rozprzestrzeniony w strefie międzyzwrotnikowej na całym świecie.

Stan na magazynie: wysoki

Ash100 test artykułu

od 0.00 zł
ash100_article_test
od 0.00 zł

Dostępny na magazynie

Szyszka sosnowa

od 2.28 zł
pine-cone Skarby Lasu
od 2.28 zł

Osadzone na krótkich szypułkach, zamknięte są małe i zielone, niekiedy zakrzywione, wąskojajowate, z czasem otwierają się i przybierają kształt szerokojajowaty, brązowieją. Osiągają od 3 do 7 cm długości. Osadzone pojedynczo lub po 2–3 obok siebie. Tarczki łusek (apofyza) romboidalne, różnorodnie wykształcone – od płaskich po stożkowate z niewielkim wyrostkiem (piramidką).

Żródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sosna_zwyczajna
Autorzy zdjęć:
1. (zielona) PublicDomainPictures public domain
2. (zamknięta) bodorjnos public domain
3. (otwarta) Hans
public domain

Dostępny na magazynie
1 do 6 z 6 produktów